Працюємо по всій території України

Приватний житловий будинок (дуплекс) від 25.07.2022 р., Кіровоградська область Новгородський р-н.

Як підтоплення та відсутність армованого бетону призвели до тріщин у будівлі

 

Зблокований житловий будинок (дуплекс) з прибудовою на ділянці зі спокійним рельєфом, зведений у 70-х роках. Площа ділянки до 10 соток. Двоповерхова частина житлової будівлі з прибудовою, складної геометричної форми, розмір 13,63 м × 8,83 м.

Детальна характеристика:

Фундаменти – стрічкові, із збірних блоків ФБС товщиною 500 мм., та монолітні залізобетонні, товщиною 300 мм., під прибудовою.

Зовнішні несучі стіни – цегла, товщиною 510 мм., та 250 мм. під прибудовою.

Внутрішні несучі стіни – цегла, товщиною 380 мм.

Самонесучі стіни та перегородки – цегла, товщиною 250 мм.

Перекриття – збірні залізобетонні плити товщиною 220 мм.

Дах – багатоскатний дерев’яний, покрівля з металочерепиці.

Проблема та причини звернення.

Впродовж експлуатації будівлі, за короткий час, почали з’являтися незначні тріщини розкриттям 2-4 мм. із зовнішньої та внутрішньої частини будівлі. Динаміка тріщин була прогресуючою, ширина розкриття збільшувалась.

Замовник розповів що до появи тріщин в будівлі, на ділянці виникло підтоплення, внаслідок пориву водопроводу. Також була виявлена відсутність армованого бетонного поясу між перекриттям 1-го поверху, та горищним перекриттям. Крім того, спостерігалася відсутність перев’язки в цегляних стінах основного будинку та прибудови.

Алгоритм вирішення проблематики та подальших дій.

Домовласник за допомогою пошуку в Google звернувся у компанію ТОВ «Статичні Системи», технологія Stati-CAL. Була проведена попередня консультація по телефону та передані фото/відео матеріали проблемних ділянок будинку за допомогою месенджерів (Viber/Telegram). За висновком переданих матеріалів, спеціалістами компанії було прийнято рішення про виїзд інженера та технолога безпосередньо на об’єкт для аудиту та детального обстеження будинку.

Після огляду будинку та його обстеження інженером було прийнято рішення виконати випробування ґрунту основи фундаменту, будівлі та прибудови, польовим методом, а саме динамічним зондуванням, яке є одним із допоміжних методів виконання інженерно-геологічних вишукувань. На основі звіту було розроблено проект по збереженню цілісності будівлі та її конструкцій. Ремонт тріщин та підсилення цегляної кладки в несучих стінах було виконано за допомогою технології Stati-CAL. Виконання робіт передбачалось попередньо напруженою арматурою Stati-Bar/Stati-Tie. На основі проекту спеціалісти підрахували вартість робіт. З домовласником було погоджено проект та комерційну пропозицію.

Виконання робіт зайняло 12 календарних днів. Змонтовано було 140,6 м/п., попередньо напруженої арматури Stati-Bar та 30,0 м/п., хімічних анкерів Stati-Tie. Ззовні будівлі були нарізані штроби 12 - 14 мм × 60 мм., загальною довжиною 100 м/п.

Для подальшої нормальної експлуатації будинку та дотримання гарантійних обов’язків, які складають 10 років (на відсутність розвитку тріщин та деформацій), ТОВ «Статичні Системи» через 30 днів були виконані роботи з геодезії, для фіксації положення будинку в горизонті, звіт переданий власнику будинку.

Меню
Форма запиту на консультацію з технології
Stati-Cal
Надсилайте нам ваші питання і ми відповімо протягом робочого дня

*
*