Чи дійсно ваш будинок потребує ремонту через морози?

Що потрібно знати про сильні морози в Україні і чому, врешті-решт, у вас може не бути особливих причин для занепокоєння.
Багато домовласників в Україні занепокоєні станом своїх фундаментів через регулярне похолодання, яке приходить у нашу країну щороку зі зростанням температурних коливань. Проте чи означає морозне пучення (рух ґрунту вгору при низьких температурах), що у вас є проблеми з фундаментом, які потребують ремонту?
Як морозне пучення впливає на будинки в Україні?
Сильні морози в Україні вже не рідкість…
Морозний підйом виникає, коли волога в ґрунті навколо вашого фундаменту замерзає, штовхаючи ґрунтову основу з конструкціями на ній вгору та викликаючи зміщення вашого будинку. І хоча це викликає певну заклопотаність у північних регіонах, де часто трапляються заморозки, на Півдні паморозь не є звичайним явищем, навіть за її морозної погоди.
Як експерти несучих конструкцій, що працюють у всіх регіонах країни, ми можемо гарантовано заявити, що за десять з гаком років роботи тут ми не бачили частих серйозних пошкоджень будинків через сильні морози.
Морозне пучення часто проходить самостійно…
Заморожування – це все рівно, що наливати воду в піддон для кубиків льоду. Коли він замерзає, лід розширюється. Цей ефект найчастіше можна побачити на кутах будинку та зазвичай на стінах гаража.
Оскільки в нашій країні низькі температури рідко тривають довго, а зміни – на +, як правило, відбуваються швидко, наслідки сильного морозу, як правило, швидко зникають. Рух ґрунту триває недостатньо довго, щоб завдати реальної шкоди конструкціям вашого будинку.
Як знайти експертну команду в Україні?
Перш ніж приймати рішення про ремонт фундаменту, стін або покрівлі, переконайтеся, що ви маєте справу з людьми, які добре розбираються у влаштуванні будівель та споруд.
Запитайте себе:
- Який їх досвід роботи з об’єктами нерухомості?
- Чи є у них вища будівельна освіта та суміжний досвід?
- Чи є у них клієнти, готові дати рекомендацію хоча б через 1 рік після реалізації проекту?
- Чи проводили вони роботи з вирішення питань конкретно по темі морозного пучення?
- Чи пропонують вони провести базові дослідження та ретельне обговорення рішення разом з клієнтом?
Пам’ятайте, що регулярні перевірки та обстеження, що проводяться командою професіоналів, яким довіряють, допоможуть вам зрозуміти, що є нормальним для вашого будинку та не вимагає вкладати кошти в ремонт, у якому немає необхідності.
Отримайте консультацію щодо несучих конструкцій, фундаменту, стін, перекриттів, покрівлі від експертів з конструктивної цілісності.
Не дозволяйте морозам змусити вас сумніватися у фундаменті вашого будинку.
У ТОВ «Статичні системи» ми прагнемо надавати домовласникам України бездоганний та чесний сервіс. Ми не будемо продавати вам те, що не потрібно вашому будинку, і заздалегідь повідомимо вам, чи є тріщини у вашому будинку приводом для занепокоєння.
Зверніться за консультацією, щоб точно знати стан вашого будинку та насолоджуйтеся душевним спокоєм, яке приходить від усвідомлення того, що ваш будинок у цілості та збереженні.
Плитний фундамент — це монолітна залізобетонна плита, яка розташовується під усією площею будівлі та служить основою для передачі навантаження від стін та перекриттів на ґрунт. На відміну від стрічкового чи стовпчастого фундаменту, плитний розподіляє навантаження максимально рівномірно, що дозволяє уникати локальних деформацій і тріщин у слабких або неоднорідних ґрунтах.
Варто наголосити, що не завжди ін’єкційні технології можуть забезпечити потрібний рівень безпеки чи довговічності. У ряді випадків саме класичні свайні рішення — і єдиний, і найбільш рентабельний вибір. До таких ситуацій належать:
Сусідські війни: чому їх не уникнути
Чому в одному будинку опиняються різні фундаменти
Чому тріщини «люблять» верхні поверхи
Звична бетонна плита може стати джерелом неприємних сюрпризів і вдома, і у великих бізнес-приміщеннях. Адже хороше покриття – це не лише привабливий вигляд, а й безпека, зручність та економічність (відсутність нескінченних ремонтів).Сьогодні розглянемо, з якими проблемами найчастіше стикаються бетонні підлоги у приватних будинках і промислових будівлях, а головне – які методи «порятунку» існують. Забігаючи наперед, зазначимо, що найсучаснішими є пальове укріплення (коли без додаткової «опори» не обійтися) та інноваційні цементаційні методи (коли потрібні «точкові уколи» і захист від просадок). Але про все – по порядку.
Коли основа починає просідати
Приховані тріщини у фундаменті: невидимі початки великих негараздів
Ох, як ми любимо затишні будинки, оточені пишною зеленню! Дерева дарують прохолоду спекотними літніми днями, кущі створюють приватність, а квіти радують око. Але чи задумувалися ви про те, що відбувається під землею? У той час як ми насолоджуємося красою природи нагорі, внизу може розгортатися справжня драма – коріння рослин поступово атакують фундамент вашого дому. І повірте, ця битва може коштувати вам купу нервів і грошей!
