Чому просідає нерухомість? Чи можливо цьому протистояти?

Часто тріщини з’являються в стінах через проблеми, пов’язані з осіданням ґрунту. Факторів, що впливають на цей процес, безліч і вони можуть існувати як окремо, так і в сукупності.
Садибні глинисті ґрунти
Втрата вологи у глинистих грунтах призводить до зменшення їх обсягу – «саджання». У міру саджання ґрунту втрачається опора для фундаментів, що призводить до нерівномірного осідання будівлі.
Втрата вологи може бути викликана випаром під час теплих посушливих періодів або витяганням корінням дерев та рослинністю.
Скорочення обсягу може бути постійним або тимчасовим, наприклад, сезонним. Однак можливе й відновлення до обсягу, що перевищує той, який був на момент будівництва та може призвести до несподіваного «підйому» конструкцій.
Вимивання
Грунт під фундаментом може бути вимитий ґрунтовими водами, що призведе до нестабільності основи. Сипучі грунти в цьому плані найбільш вразливі.
Поширені причини: зламані водостоки, водопровідні труби, розташовані занадто близько до будівлі та недостатній дренаж для ґрунтових вод, що стікають з похилих ділянок або піднімаються в період водопілля.
Неглибокі (слабко заглиблені) фундаменти
Неглибокі фундаменти в прибудовах більшою мірою схильні до впливу сезонних коливань вологості, ніж фундаменти основної будівлі, що викликає нерівномірний рух.
Усадка основи
Ущільнення ґрунту під додатковою вагою від нової або реконструйованої конструкції може тривати кілька років.
Різні ґрунтові основи призводять до різних швидкостей осідання, що призводить до різного зміщення у вузлах конструкцій.
Концентроване навантаження
Внесені зміни до вузлів будівлі, наприклад, при переплануванні, можуть змінити розподіл навантаження, що призведе до концентрації напруги та перевищить розраховану несучу здатність фундаменту. Але ці ж проблеми можуть виникнути також при штучній зміні навантаження всередині будівлі, наприклад, при розміщенні важкого обладнання або басейну.
У той час як спіральна арматура використовується для ремонту, стабілізації та зміцнення стін, варто усунути причину проблеми (тобто осідання) для запобігання повторної появи тріщин. У поєднанні з лінійкою тяг технологія Stati-Cal забезпечує комплексне рішення для стабілізації конструкції як над землею, так і під нею за допомогою економічної системи мікро-паль.
Звична бетонна плита може стати джерелом неприємних сюрпризів і вдома, і у великих бізнес-приміщеннях. Адже хороше покриття – це не лише привабливий вигляд, а й безпека, зручність та економічність (відсутність нескінченних ремонтів).Сьогодні розглянемо, з якими проблемами найчастіше стикаються бетонні підлоги у приватних будинках і промислових будівлях, а головне – які методи «порятунку» існують. Забігаючи наперед, зазначимо, що найсучаснішими є пальове укріплення (коли без додаткової «опори» не обійтися) та інноваційні цементаційні методи (коли потрібні «точкові уколи» і захист від просадок). Але про все – по порядку.
Коли основа починає просідати
Приховані тріщини у фундаменті: невидимі початки великих негараздів
Ох, як ми любимо затишні будинки, оточені пишною зеленню! Дерева дарують прохолоду спекотними літніми днями, кущі створюють приватність, а квіти радують око. Але чи задумувалися ви про те, що відбувається під землею? У той час як ми насолоджуємося красою природи нагорі, внизу може розгортатися справжня драма – коріння рослин поступово атакують фундамент вашого дому. І повірте, ця битва може коштувати вам купу нервів і грошей!
Міцний фундамент — це основа будь-якого будинку, але що робити, коли він починає тріщати по швах? Чи завжди це означає глобальний ремонт або ж існують інші рішення? Аварійний фундамент — це не просто незручність, а серйозна проблема, яка потребує грамотного підходу. Сьогодні розглянемо, чому фундаменти стають аварійними, як їх оцінювати та які є стратегії відновлення.
Що заважає нам розпочати ремонт?
Проблеми не з’являються раптово
Коли на стіні будинку з’являється тріщина чи фундамент починає “просідати”, більшість людей плутаються у термінах. Одні називають це “осадкою”, інші — “просадкою”, а хтось говорить про “усадку”. Хоча ці поняття звучать схоже, вони описують абсолютно різні процеси. Розберемося, що означає кожен термін, щоб ви могли не лише правильно пояснити проблему фахівцеві, а й зрозуміти, як діяти у разі її виникнення.
