Працюємо по всій території України

Торговельно-складський комплекс, гуртово-роздрібна торгівля на базі холодокомбінату, склад-магазин 2000 м² і триповерхова адміністративно-офісна будівля на 1200 м² від 11.02.2024 р., м. Київ

Технічний аудит і стабілізація основи: історія одного торговельно-складського комплексу

Торговельно-складський комплекс, споруджений у 70–80-х роках у промисловому секторі Подільського району м. Київ. Конструктивна схема складського блоку каркасна, адміністративного блоку – безкаркасна з повздовжніми та поперечними опорними стінами.

  • Фундаменти адміністративного блоку  – стрічкові, зі збірних блоків ФБС.
  • Фундаменти складського блоку – збірні залізобетонні, залізобетонна плита.
  • Підлога – монолітна залізобетонна плита по ґрунту.
  • Колони – залізобетонні.
  • Перегородки – з цегли.
  • Зовнішні стіни – з цегли.
  • Перекриття – збірні панелі перекриття.

Аудит і ознайомлення з об’єктом було виконано в лютому 2024 року, було виявлено та зафіксовано значну кількість тріщин у залізобетонній плиті підлоги та нерівномірне просідання плити підлоги до 60–80 мм від проєктного значення. Також під час огляду адміністративно-офісної будівлі в частині будівлі першого поверху зафіксовано тріщини в опорних стінах і залізобетонних елементах каркаса будівлі. Це свідчить про нерівномірне просідання фундаменту будівлі, а саме недостатньо щільну основу (ґрунт) під фундаментом.

 

Методом динамічного зондування обстежено основу (ґрунт) фундаменту й плити підлоги, безпосередньо сам фундамент, ділянки стін із тріщинами. Виконано геодезичну зйомку рівності плити підлоги відносно проєктних відміток. За результатами досліджень і обстеження підготовлено технічний  звіт (ТЗ) з висновками та  рекомендаціями.

 

На основі Технічного звіту з випробування ґрунту й геодезичної зйомки для подальшої нормальної експлуатації будівлі було розроблено проєктно-технічне рішення, а саме:

  1. Виконати стабілізацію конструкцій і збільшити опорну здатність наявного фундаменту адміністративно-офісної будівлі за допомогою технології Stati-CAL, металевих спіральних паль Stati-Pile методом підсилення конструкцій фундаменту й основи ґрунту;
  2. Укріпити основу (ґрунт) залізобетонної плити підлоги на глибину до 4,0 м від верху плити підлоги методом ін’єктування гелеокомпозитних розчинів на основі цементних сумішей.

 

Згідно з проєктом виконання робіт (ПВР), працівники ТОВ «Статичні системи» виконали роботи за 30 календарних днів. Після цього протягом 20 днів із моменту здачі робіт замовнику було виконано роботи з геодезії, необхідні для дотримання гарантійних зобов’язань, які передбачали фіксацію положення будівлі в горизонті. Було підготовлено звіт із геодезії та передано власнику (фото надано в матеріалах).

Меню
Форма запиту на консультацію з технології
Stati-Cal
Надсилайте нам ваші питання і ми відповімо протягом робочого дня

*
*