Власники нового приватного будинку в селі на Київщині мріяли про затишний простір для відпочинку, де панує тиша, свіже повітря та власний басейн. Сучасний проєкт, лаконічний ландшафт, велика плита основи, на якій мали б розташуватись зони релаксу — здавалося, все йде за планом. Але всього через кілька місяців після будівництва почали з’являтись перші ознаки тривоги.
Спочатку — дрібні тріщини на облицюванні біля басейну. Потім — ледь помітний нахил однієї зі сторін плитної основи. Власники вирішили не зволікати й запросили інженерів для обстеження. І це було правильне рішення, адже за зовнішньо незначними змінами ховалась серйозна проблема: у ґрунтах під плитою почався активний процес суфозії — вимивання дрібнодисперсних частинок із основи, що призводило до порожнеч, просідань і деформацій.
Проблема полягала ще й у тому, що при будівництві фундаментної плити не було враховано неоднорідну структуру ґрунтів на глибині. А саме в зоні, що зазнає найбільших навантажень — під бетонною чашею басейну. Шари зниженої щільності та підвищеної вологості не могли забезпечити надійної опори для плити — і це дало свій ефект уже на ранньому етапі експлуатації.
Спеціалісти компанії провели обстеження та випробування ґрунту методом динамічного зондування, а також візуальний огляд та фотофіксацію. Під час обстеження виявили, що в межах активної зони основи залізобетонної плити басейну залягають шари ґрунту з різними та низькими значеннями умовного динамічного опору зануренню зонда, а вологість ґрунту призводить до нерівномірних деформацій та суфозії (вимивання ґрунту).
Враховуючи результати обстеження інженери розробили проєктно-технічне рішення із підсилення та укріплення залізобетонної плити басейну та ґрунту в основі плити. Прорахований кошторис на основі проекту, погоджений з представником замовника.
– реалізація робіт в квітні 2025р.
Весь комплекс робіт передбачений проєктом виконали протягом 3-х календарних днів. При виконанні робіт була застосована технологія Stati-CAL (за допомогою металевих нарощуваних спіральних паль Stati-Pile Ø60мм), технологія INJECT інʼєктування гелеокомпозитних розчинів, для заповнення порожнеч під плитою, часткового підйому, бетонування (фіксація) оголовків паль в тілі залізобетонної плити.
В результаті виконаних робіт вирішено такі завдання:
- підсилення та укріплення залізобетонної плити басейну, на глибину до -6,5 м від низу плити, заміна конструктивного рішення з плита-ґрунт на плита-паля-ґрунт, технологія Stati-CAL;
- заповнення порожнеч (утворилися в наслідок вимивання ґрунту в основі) під плитою, методом інʼєктування гелеокомпозитних розчинів за допомогою технології INJECT;
- частковий підйом та вирівнювання плити в горизонтальній площині, методом інʼєктування гелеокомпозитних розчинів за допомогою технології INJECT.
Замовник отримав гарантію на виконанні роботи 10 років, а саме відсутність розвитку нерівномірного просідання залізобетонної плити басейну.