Види та серйозність тріщин. Експрес-класифікація.

Невже тріщини в стінах – це проблеми з фундаментом?
Тріщини в стінах і стелях житлових будинків можуть бути джерелом занепокоєння для домовласників, так як тріщини можуть вказувати на серйозні конструктивні проблеми, наражаючи домовласників на небезпеку.
Люди часто запитують: ” Як пов’язані тріщини в стінах з проблемами фундаменту?” Іноді тріщини, які спостерігаються в стінах будівель, можуть бути викликані природним рухом фундаменту. Отже, при яких тріщинах вам варто хвилюватися?
Що викликає появу тріщин в стінах та стелях?
По-перше, зрозумійте, що тріщини в стелях – це досить поширене явище, яке стосується як старих, так і нових будівель. Деякі з них можуть бути звичайними тріщинами, що виникають через кілька років після першого зведення споруди. Наприклад, невелику тріщину у стіні під вікном можна легко залатати шматочком тинькування та фарби, якщо вона не має тенденції до збільшення. Однак виражені тріщини та пошкодження, що збільшуються в розмірах на стінах та стелях, можуть свідчити про проблеми у фундаменті. Це вимагає професійної уваги фахівців.
Види тріщин в стінах
Деякі поширені типи тріщин у стінах є вертикальними, горизонтальними та діагональними. Вони можуть виникати у точках будівлі, що несуть основну частину його ваги. Отже, що ж нормально, а що ні?
Тріщини у стінах можуть виникати через напруження при початковій посадці. Це тонкі тріщини у зовнішніх стінах, які часто називають “волосяними тріщинами”. Нижче наведені деякі загальні типи тріщин, за якими слід стежити:
Вертикальні тріщини в стінах
Це тріщини, які проходять вертикально по швах перегородки. Такі пошкодження по кутах та навколо дверного косяка є явними ознаками просадки та зазвичай з’являються через кілька місяців після зведення будівлі. Тріщини у перегородках, що не мають розвитку не представляють серйозних проблем та можуть бути усунені за допомогою простого посилення у вигляді армування системою Stati-Cal. Однак ви можете відстежувати прогрес тріщин та повідомляти про будь-які проблеми нашим фахівцям чи іншій організації яка надає послугу моніторингу конструкцій будівлі.
Горизонтальні та діагональні тріщини в стінах
Ці пошкодження проходять горизонтально під гострими кутами або під кутом 45 градусів по стіні. На відміну від вертикальних тріщин, вони є серйозною ознакою наявності проблеми навіть якщо не мають тенденції до збільшення під час вашого спостереження. Ці пошкодження однозначно вказують на наявні проблеми в фундаменті, такі як осідання або руйнування тіла основи. Помітивши ці типи тріщин у вашому будинку, краще якомога швидше проконсультуватися з професіоналом.
Тріщини на стелі
Тріщини на стелі можуть бути незначними або навпаки вказувати на проблеми з фундаментом в залежності від віку, розміру та розташування тріщин. Невеликі тріщини на дверях, вікнах або у місцях стіни примикання до стелі часто з’являються протягом перших 1-2 років і можуть бути усунені простим посиленням спіральною арматурою або анкеруванням Stati-Cal. Однак, для тріщин стелі, які складають понад 0,5 мм, ви повинні проконсультуватися з інженером-конструктором або інженером-геотехніком. Нижче наведемо деякі поширені види тріщин на стелі, на які варто звернути увагу:
Вертикальні тріщини в примиканнях
Вертикальні тріщини проходять по всій довжині стелі та вниз по стіні уздовж тієї ж лінії. Збіг вертикальних тріщин майже завжди є показником пошкодження конструкції. Це привід якомога швидше звернутися до фахівців.
Вигнуті тріщини в стелі
Тріщини, що виникають на стелях та викликають провисання у певних ділянках, є величезною проблемою. Це “звисання” зазвичай пов’язано з силою тяжіння, що діє на ослаблені балки, та може бути виявлено або уздовж ліній тріщин, або в одну сторону. Помітивши цей тип тріщин, негайно зверніться до інженера-будівельника або конструктора.
Тріщини типу “павутинка”
“Павутинні” тріщини – це невеликі пошкодження у стінах, підлогах та стелях, які беруть початок в центральній точці та радіально проходять по поверхні. Як і інші види тріщин, павутина може бути викликана первісною усадкою. У цьому випадку розмір та динаміка прогресування тріщин визначає серйозність проблеми. Якщо ви помітили тріщини шириною понад 0,5 мм, вам варто негайно перевірити їх та оцінити з фахівцем.
Плитний фундамент — це монолітна залізобетонна плита, яка розташовується під усією площею будівлі та служить основою для передачі навантаження від стін та перекриттів на ґрунт. На відміну від стрічкового чи стовпчастого фундаменту, плитний розподіляє навантаження максимально рівномірно, що дозволяє уникати локальних деформацій і тріщин у слабких або неоднорідних ґрунтах.
Варто наголосити, що не завжди ін’єкційні технології можуть забезпечити потрібний рівень безпеки чи довговічності. У ряді випадків саме класичні свайні рішення — і єдиний, і найбільш рентабельний вибір. До таких ситуацій належать:
Сусідські війни: чому їх не уникнути
Чому в одному будинку опиняються різні фундаменти
Чому тріщини «люблять» верхні поверхи
Звична бетонна плита може стати джерелом неприємних сюрпризів і вдома, і у великих бізнес-приміщеннях. Адже хороше покриття – це не лише привабливий вигляд, а й безпека, зручність та економічність (відсутність нескінченних ремонтів).Сьогодні розглянемо, з якими проблемами найчастіше стикаються бетонні підлоги у приватних будинках і промислових будівлях, а головне – які методи «порятунку» існують. Забігаючи наперед, зазначимо, що найсучаснішими є пальове укріплення (коли без додаткової «опори» не обійтися) та інноваційні цементаційні методи (коли потрібні «точкові уколи» і захист від просадок). Але про все – по порядку.
Коли основа починає просідати
Приховані тріщини у фундаменті: невидимі початки великих негараздів
Ох, як ми любимо затишні будинки, оточені пишною зеленню! Дерева дарують прохолоду спекотними літніми днями, кущі створюють приватність, а квіти радують око. Але чи задумувалися ви про те, що відбувається під землею? У той час як ми насолоджуємося красою природи нагорі, внизу може розгортатися справжня драма – коріння рослин поступово атакують фундамент вашого дому. І повірте, ця битва може коштувати вам купу нервів і грошей!
