Працюємо по всій території України

Промислово-виробничий комплекс, виробничо-складська будівля на 11000м² та адміністративно-офісна будівля на 1500м² від 10.08.2023р., м. Одеса.

Стабілізація будівельного комплексу 70-80-х років в Одесі: діагностика і відновлення

Промислово-виробничий комплекс, будівництва 70-80-х років, побудований в промисловому секторі м. Одеси. Конструктивна схема складського блоку каркасна, адміністративного блоку без каркасна із повздовжніми та поперечними несучими стінами.

 

Фундаменти адміністративного блоку  – стрічкові, зі збірних блоків ФБС.

Фундаменти складського блоку – збірні залізобетонні, стаканного типу.

Підлога – монолітна залізобетонна плита по ґрунту.

Колони – залізобетонні.

Перегородки – з цегли.

Зовнішні стіни – з цегли.

Перекриття – збірні панелі перекриття.

 

При ознайомленні з проєктом та аудиту безпосередньо на об’єкті було виявлено та зафіксовано значну кількість тріщин у несучих стінах та залізобетонних елементах каркасу будівлі. Це свідчить про нерівномірне просідання фундаменту будівлі, а саме не достатньо щільну основу (ґрунт) під фундаментом.

Спеціалісти ТОВ «Статичні Системи» методом динамічного зондування був обстежений ґрунт під фундаментом, безпосередньо сам фундамент, ділянки стін з тріщинами.  За результатами досліджень та обстеження підготовлений технічний  звіт (ТЗ) із висновками та  рекомендаціями. Згідно з додатком ТЗ слабкий ґрунт знаходиться в таких точках:

 

  • №1 від -2,6 м до -6,3 м;
  • №2 від -1,7 м до -6,0 м;
  • №3 від -1,1 м до -4,3 м;
  • №4 від -1,0 м до -4,4 м;
  • №5 від -1,1 м до -4,8 м;
  • №6 від -3,3 м до -6,0 м;
  • №7 від -2,8 м до -6,2 м;
  • №8 від -2,9 м до 5,4 м ;
  • №9 від -2,9 м до -5,9 м;
  • №10 від -2,9 м до -6,2 м;
  • №11 від -3,60 м до -5,1 м;
  • №12 від -2,9 м до -4,9 м.

 

За результатами робіт з випробування ґрунту для подальшої нормальної експлуатації будівлі рекомендуємо:

-        виконати стабілізацію конструкцій та збільшення несучої здатності наявного фундаменту за допомогою технології Stati-CAL, мікропалями Stati-Pile або іншими методами підсилення конструкцій фундаменту чи основи ґрунту;

-        виконати укріплення та ремонт пошкоджених елементів будівлі, а саме тріщин у стінах, для підсилення стін та відновлення несучої здатності стін за допомогою технології Stati-CAL, спіральними анкерами Stati-Bar або іншими методами підсилення несучих конструкцій будівлі;

-        виконувати геомоніторинг будівлі методом геодезичної зйомки положення будівлі не менше ніж один раз на рік.

 

На основі технічного звіту та технічного завдання від замовника було розроблено проєкт виконання робіт за технологією Stati-CAL, прорахована вартість робіт (фото проєкту є нижче у матеріалах).

За проєктом спеціалістами ТОВ «Статичні Системи» виконання робіт зайняло 22 календарних днів. Укріплення та ремонт пошкоджених елементів будівлі (тріщин) виконано по технології Stati-BAR шляхом монтажу поясів із попередньо напруженої арматури діаметром 8-10мм, загальною довжиною 400м/п. Стабілізацію конструкції та збільшення несучої здатності наявного фундаменту виконано по технології Stati-Pile, монтаж нарощуваних металевих паль до -6,0м/-10м, закріплення монолітним поясом паль до наявного фундаменту.

 

Протягом 30 днів спеціалістами ТОВ «Статичні Системи» були виконані роботи з геодезії, необхідних для дотримання гарантійних зобов'язань, які передбачали фіксацію положення будівлі у горизонті. Був підготовлений звіт з геодезії та переданий домовласнику (фото надано нижче в матеріалах).

Меню
Форма запиту на консультацію з технології
Stati-Cal
Надсилайте нам ваші питання і ми відповімо протягом робочого дня

*
*