Працюємо по всій території України

Приватний житловий будинок від 20.06.2023 р., Київська область, м. Ірпінь.

Забезпечення довгострокової надійності: проект підсилення фундаменту та основи

    Житловий будинок (таунхаус) на ділянці зі рівнинним рельєфом, у процесі будівництва з 2021 року. Двоповерхова частина житлової будівлі з прибудовою, геометричної форми, розміром 10,5 м × 6,5 м.

 

 

Детальна характеристика:

 

Фундаменти – стрічкові, монолітні залізобетонні на бетонній подушці, товщиною 3700 мм.

Зовнішні несучі стіни – піноблок, товщиною 300 мм.

Самонесучі стіни та перегородки – піноблок, товщиною 100 мм.

Перекриття – монолітна залізобетонна плита товщиною 200 мм.

Дах – багатоскатний дерев’яний, покрівля з металочерепиці.

 

 

Проблема та причини звернення:

 

       У процесі будівництва, коли будівля була на фінальному етапі, почали з'являтися незначні тріщини, розкриття яких становило 1-2 мм, як зовнішньої, так і внутрішньої сторони будівлі. Хоча тріщини не розширювалися відчутно, їх кількість все ж збільшувалася.

 

 

Алгоритм вирішення проблеми та подальших дій:

 

      Забудовник, звернувшись до пошукової системи Google, знайшов компанію ТОВ "Статичні Системи" та їх технологію Stati-CAL. Після аналізу переданих матеріалів, фахівці компанії вирішили відправити інженера та технолога безпосередньо на об'єкт для проведення аудиту та детального обстеження будівлі.

        Після аудиту було вирішено провести випробування грунту під основою фундаменту за допомогою динамічного зондування, що є одним із допоміжних методів інженерно-геологічних досліджень. За результатами звіту був розроблений проєкт з підсилення/укріплення/зміцнення основи фундаменту та самого фундаменту. У проєкті було передбачено встановлення нарощуваних металевих паль Stati-Pile. Після обчислень вартості робіт, спеціалісти погодили проєкт, строки та комерційну пропозицію зі забудовником.

      Виявлено причину нерівномірного просідання частини будівлі: не щільний ґрунт на глибині від -1,4 м до -2,2 м та від -5,0 м до -6,5 м від верхньої відмітки фундаменту. З метою вирішення цієї проблеми було встановлено 26 м/п (нарощуваних металевих паль Stati-Pile) на глибину від -4,0 м до -6,0 м від нижньої відмітки фундаменту. Армування та анкерування до наявного фундаменту були здійснені за допомогою хімічних анкерів Stati-Tie. Усі роботи були завершені протягом 3 днів.

     Для забезпечення нормальної експлуатації будівлі та виконання гарантійних зобов'язань, які становлять 10 років (включаючи відсутність розвитку тріщин та деформацій), ТОВ "Статичні Системи" провело геодезичні роботи для фіксації положення будинку в горизонті. Звіт був переданий власнику будинку.

Меню
Форма запиту на консультацію з технології
Stati-Cal
Надсилайте нам ваші питання і ми відповімо протягом робочого дня

*
*