Працюємо по всій території України

Приватний житловий будинок від 22.10.2022р., Миколаївська обл., м. Южноукраїнськ.

Маленькі тріщини призвели до великих проблем: як врятувати житловий будинок

 

Індивідуальний житловий будинок побудований у 2005 році, розташований на ділянці зі спокійним рельєфом. Двоповерхова будівля складної геометричної форми з мансардним приміщенням та підвалом, розмір 16,20 м. × 17,40 м.

Детальна характеристика:

Фундаменти – стрічкові, із збірних блоків ФБС товщиною 400 мм., виконані по монолітній подушці.

Зовнішні несучі стіни – цегляні, тришарова конструкція загальною товщиною 430 мм. 250 мм. цегли, пустота 60 мм. та оздоблювальна цегла 120 мм.

Внутрішні несучі стіни – цегляні, товщиною 380 мм.

Самонесучі стіни та перегородки – цегляні, товщиною 120 – 250 мм.

Перекриття – збірні залізобетонні плити товщиною 220 мм.

Дах – багатоскатний дерев’яний, покрівля з металочерепиці.

 

Проблема та причини звернення

Впродовж експлуатації будівлі почались з’являтися незначні похилі тріщини в середині та зовні будинку, у гаражному приміщенні та по діагоналі кімнат житлової будівлі. Виникла підозра на просідання ґрунту під фундаментом.

 Алгоритм вирішення проблематики та подальших дій

Домовласник за допомогою пошуку в Google звернувся в компанію ТОВ «Статичні Системи», технологія Stati-CAL та ТОВ «Холлі Індастріал», технологія Georesin. Була проведена попередня консультація по телефону та передані фото/відео матеріали проблемних ділянок будинку за допомогою месенджерів (Viber/Telegram). У результаті переданих матеріалів спеціалістами компанії було прийнято рішення про необхідність виконання детального обстеження об’єкту та ґрунту під фундаментом польовим методом, а саме динамічним зондуванням.

На основі результатів обстеження будинку та звіту з динамічного зондування  був розроблений проект виконання робіт з підсилення основи фундаменту під частиною будинку згідно технології Georesin, ремонт тріщин в несучих стінах та підсилення стін за допомогою попередньо напруженої арматури Stati-Bar/Stati-Tie, технологія Stati-CAL. На основі проекту був прорахований об’єм та вартість робіт. Погодження проекту та комерційної пропозиції з власником будинку.

Проект реалізувався 10 календарних днів. Була виконана стабілізація ґрунту з використанням технології̈ GEORESIN в основі існуючих фундаментів. Ремонт тріщин на підсилення стін, змонтовано 175,2 пог. м. попередньо напруженої арматури Stati-Bar та 58,7 пог. м. хімічних анкерів Stati-Tie. Ззовні будівлі були нарізані штроби 12 - 14 мм. × 60 мм., загальною довжиною 160 пог. м.

Для подальшої нормальної експлуатації будинку та дотримання гарантійних обов’язків, які складають 10 років (на відсутність розвитку тріщин та деформацій), ТОВ «Статичні Системи» через 30 днів були виконані роботи з геодезії, для фіксації горизонтального положення будинку. Звіт переданий власнику будинку.

Меню
Форма запиту на консультацію з технології
Stati-Cal
Надсилайте нам ваші питання і ми відповімо протягом робочого дня

*
*