Працюємо по всій території України

Видимі дефекти та пошкодження

Фундамент і стіни (особливо несучі) вашого будинку, є його найважливішим компонентом. На щастя, більшість проблем можна усунути за допомогою новітніх технологій і методів. Насправді, у багатьох випадках, фундамент вашого будинку може бути стабілізовано, а стіни відновлено, так що ви можете навіть збільшити цінність вашого будинку і повернути власний душевний спокій.

Що зазвичай викликає стрес і порушує розмірений хід подій?

Тріснута стіна (цегла, газоблок, камінь, бетон)

Коли фундамент осідає, він часто робить це нерівномірно, що створює навантаження на цементні шви між елементами кладки вашого будинку, які можуть вийти з ладу і привести до того, що відомо як "східчасті" тріщини. Стіни підвального або напівпідвального поверху можуть бути пошкоджені тиском ґрунту. Тріщини "сходового типу" є типовою ознакою осаду фундаменту і дуже часто зустрічаються в цегляних і бетонних блоках стін. Оскільки ваш будинок продовжує осідати далі, вертикальні тріщини можуть розширюватися, вказуючи на те, що стіна вивалюється назовні.

Тріщини можуть утворюватися, якщо в будинку невірно встановлена ​​покрівля, і через неправильний розподіл напружень одна частина несучих стін змушена нести все навантаження від даху. Це призводить до силових тріщин прямо біля основи покрівлі. Або ж деформаційний шов розташований невірно або його взагалі немає.

Нахил бетонних стін (підвал або напівпідвал)

Оскільки "заливні" бетонні стіни діють як єдине ціле, а не група укріплених блоків, вони часто псуються нагорі, замість того щоб тріскатися і прогинатися. Стіна, що руйнується відділяється від решти конструкції, зміщуючись зверху чи знизу.  

Якщо суміжний ґрунт погано утрамбований, або утворився надлишок води та глини, то вони змушують ґрунти розширюватися. Тиск починає діяти на стіни вашого фундаменту у напрямку всередину. "Зміщення" стіни є одним з найбільш драматичних і невідкладних ознак руйнування.

Вигинання стін (підвал або напівпідвал)
Стіни та фундамент іноді можуть бути пошкоджені тиском ґрунту. У деяких випадках вага ґрунту просто занадто велика, щоб його можна було утримати стіною фундаменту. В інших випадках ґрунт з високим вмістом глини розширюється у вологу погоду або при заморозках, надаючи додатковий тиск на стіни та фундамент. Хоч би яка була причина, є кілька характерних ознак пошкодження стіни фундаменту. Це прогин всередину або назовні перпендикулярно площині стіни, горизонтальні або вертикальні тріщини.
Провисаючі або похилі підлоги

Якщо ваші підлоги провисають або "підстрибують в стиках", цілком ймовірно, що є проблема в просторі під ними. Часто це можна віднести до фундаментних стовпів, які осіли в погано ущільненій основі або ж сама основа плити підлоги просіла.

Нахилені або іншим чином нерівні підлоги - це неприємність, але вони також можуть вказувати на більш серйозну проблему, що ховається під ними. І, як і з іншими проблемами фундаменту, провисаючі підлоги, стають гірше з плином часу.

Тріщини в отворах проходів, дверей і вікон

Коли погані ґрунтові умови починають впливати на ваш фундамент, ваш будинок може осісти, часто нерівномірно, створюючи збільшене навантаження на частину конструкцій. Перші сигнали часто з'являються у вигляді тріщин в місцях концентрації напружень - навколо дверних і віконних рам.

Одним з перших ознак осідання несучих конструкцій є тріщини, які відходять від кутів внутрішніх і зовнішніх стінових прорізів, таких як двері, вікна і вентиляційні отвори для опалення / вентиляції. Вони однозначно вказують на серйозні проблеми з фундаментом вашого будинку, які необхідно вирішити якомога швидше.

Потріскана штукатурка

Як і у випадку з цегляним фасадом, штукатурка може тріснути під тиском, оскільки фундамент будинку просідає нерівномірно. Вибору тут два (поки не почалися пошкодження несучих конструкцій): або на постійній основі "підмазати та замазувати" тріщинки або вирішити основну проблему і запобігти майбутнім проблеми.

Спочатку можна подумати, що це просто сам штукатурний матеріал (хоча і це може бути в епоху "кустарного" здешевлення з невідповідністю ніяким технічним умовам і регламентів), який стискається і тріскається, створюючи не більше ніж косметичну проблему. Однак, ці тріщини часто вказують на наявність серйозної проблеми, що ховається нижче.

Тріщини в монолітній стіні

Коли тиск навколишніх ґрунтів стає занадто сильним для бетонної стіни, то в рідкісних випадках вона може тріснути. На відміну від блокової (збірної конструкції) стіни, на "залитій" стіні зазвичай з'являються тріщини, які тягнуться по діагоналі до її верхніх кутів.

Стіни від фундаменту іноді можуть бути пошкоджені тиском ґрунту. У деяких випадках вага ґрунту просто занадто велика, щоб його можна було утримати стіною фундаменту. В інших випадках ґрунт з високим вмістом глини розширюється у вологу погоду або заморозки, надаючи додатковий тиск на стіни фундаменту.

Відділення прибудови (димоходу, еркера і т.д.)

Одним з найбільш помітних і тривожних ознак просідання фундаменту є факт прибудови (або інша прибудова), яка відділяється від основної конструкції будинку. Це часто відбувається, коли фундаменти будинку і прибудови осідають з різною швидкістю.

Одним з найстрашніших і драматичних ознак поселення є димохід, що відокремлює його від іншої частини будинку. Іноді димоходи будуються на фундаменті, що не з'єднаний з іншою частиною будинку, що робить його ще більш схильним до ризику заселення.

Відрив підлоги

Точно так само, як стеля може відриватися від внутрішньої стіни, так само може і підлога, утворюючи неприємний і тривожний проріз. Це відбувається, коли фундамент будинку або сама підлога (якщо вона має свою окрему основу) просів нерівномірно.

Коли ви бачите проріз між вашою підлогою і внутрішніми перегородками, це зазвичай означає, що підлога рухається вниз, в той час, як стіни щосили намагаються зберегти своє з'єднання з основним каркасом. Похилі, нерівні підлоги - це неприємність і незручність, але вони також можуть вказувати на більш серйозну довгострокову проблему з вашим фундаментом або основою.

Стельовий проріз
Коли фундамент і пов'язані конструкції осідають, то це викликає додаткову напругу на каркас будинку в цілому. Його конструкції повільно згинаються і приймають неправильну форму, навіть якщо це непомітно оку. Однією з ознак цієї "нової" напруги є проріз між внутрішньою стіною і стелею над нею. Ця прогалина намагається вам сказати, що у вашому домі назрівають проблеми, які потребують вашої уваги.
Приклади реалізованих проектів

Запит первинного аудиту об'єкта для попередньої оцінки проекту

*
*
*
Меню
Форма запиту на консультацію з технології
Stati-Cal
Надсилайте нам ваші питання і ми відповімо протягом робочого дня

*
*