Працюємо по всій території України

«Поганий фундамент» - що це таке?

31.01.2024
«Поганий фундамент» - що це таке?

Фундамент є однією з найважливіших частин будь-якої споруди. Він служить фундаментом, на який спирається вся конструкція будівлі. Тому, коли фундамент знаходиться в поганому стані, це може стати причиною серйозних проблем для всієї будівлі. Давайте розглянемо, що таке «поганий фундамент», якими можуть бути ознаки і як технологія Stati-CAL може допомогти поліпшити або врятувати поганий фундамент.

 

Ознаки «поганого фундаменту»

Зрозуміти, що фонд відчуває проблеми, можна по ряду ознак:

 1. Тріщини в стінах і стелях: мікротріщини і великі тріщини в стінах і стелях можуть вказувати на проблеми з фундаментом.
 2. Нахил або зсув будівлі: якщо будівля починає нахилятися або зміщуватися, це серйозний сигнал про проблему з фундаментом.
 3. Вологість і цвіль: поганий фундамент може призвести до вологи в підвалі або цоколі будівлі, що сприяє розвитку цвілі та грибка.
 4. Проблеми з вікнами та дверима: утруднене відкривання та закривання вікон та дверей також може бути наслідком поганого фундаменту, який призвів до деформації будівлі.
 5. Поява перекосів у фундаменті: якщо ви помітили перекоси або провали в фундаменті, це негайна ознака проблем.

 

Градації «поганого фундаменту»

Поганий фундамент може мати різну градацію, від незначних проблем до великих пошкоджень:

1. Легкі проблеми:

 • Мікротріщини в фундаменті мають ширину менше 1 мм.
 • Вертикальний прогин стін не перевищує 5 мм при 3 метрах довжини.

2. Помірні проблеми:

 • Тріщини в фундаменті мають ширину від 1 мм до 5 мм.
 • Відхилення стін по вертикалі становить від 5 мм до 15 мм на 3 метри довжини.

3. Серйозні проблеми:

 • Великі тріщини в фундаменті шириною більше 5 мм.
 • Вертикальний прогин стін перевищує 15 мм на 3 метри в довжину.
 • Наявність деформацій, таких як нахил або зміщення фундаменту.

4. Критичні питання:

 • Горизонтальні зміщення фундаменту складають більше 50 мм.
 • Значні деформації стін, стель або перекриттів.
 • Небезпечні тріщини та переломи, які можуть становити загрозу безпеці мешканців та будівлі в цілому.

 

Усереднені сценарії для кожної з градацій «поганого фундаменту»

1. Легкі проблеми:

Мікротріщини можуть тривалий час залишатися стабільними без істотних змін, проте вони в будь-якому випадку матимуть динаміку через коливання температури і вологості навколишнього середовища, що вплине на оздоблювальний шар несучих конструкцій.

2. Помірні проблеми:

У разі помірних проблем тріщини,  з часом можуть почати розширюватися, особливо під впливом додаткових навантажень, вологості або перепадів температури. Це може спричинити додаткові структурні проблеми та вимагати більш капітального ремонту.

3. Серйозні проблеми:

При серйозних проблемах з фундаментом стіни і стелі можуть почати деформуватися, що призведе до погіршення зовнішнього вигляду, протікання (попадання вологи і комах) і функціональності будівлі. Для цього може знадобитися комплексний ремонт фундаменту і несучих елементів. У разі попадання вологи це загрожує тривалою проблемою грибка і цвілі в будівлі.

4. Критичні питання:

У разі критичних проблем з фундаментом будівля може стати небезпечною для проживання або використання. Зміщення фундаментів і деформації можуть призвести до обвалення частин будівлі, і власникам слід терміново звертатися до професіоналів для проведення аварійно-критичного ремонту.

 

N.B. Майте на увазі, що сценарії можуть відрізнятися залежно від різних факторів, включаючи тип ґрунту, кліматичні умови та якість будівництва. Тому при виникненні будь-яких ознак проблем з фундаментом рекомендується звернутися до фахівців для детальної діагностики та розробки плану ремонту.

 

Як Stati-CAL може допомогти?

Stati-CAL – компанія, що спеціалізується на інноваційних методах ремонту та зміцнення фундаментів. Вони пропонують рішення для поліпшення поганого фундаменту:

 • Система Stati-Beam: Це метод зміцнення фундаменту за допомогою стрижнів, які вставляються в пошкоджений фундамент, а потім фіксуються спеціальним розчином. Це підвищує міцність фундаменту і запобігає його подальше руйнування.
 • Система Stati-Fix: Якщо проблема фундаменту пов'язана з вологою, Stati-CAL пропонує рішення Stati-Fix, яке допомагає усунути вологу та запобігти пошкодженню цвіллю.
 • Система мікропаль Stati-Pile: ця система використовується для зміцнення та стабілізації фундаментів у зонах з високим навантаженням. Вона допомагає розподілити навантаження і підвищити міцність фундаменту.
 • Система Stone-Tie: Якщо потрібна реставрація кам'яних фундаментів, Stati-CAL пропонує систему Stone-Tie, яка відновлює цілісність кам'яних конструкцій.

Stati-CAL має багатий досвід у вирішенні проблем фундаменту та забезпечує надійні та довгострокові рішення. Їх методи ремонту і зміцнення фундаментів допомагають відновити структурну цілісність будівлі і запобігти подальшим пошкодженням, забезпечуючи безпеку і тривалий термін служби вашого будинку або будівлі.

514

Статті, що набирають популярність

Меню
Форма запиту на консультацію з технології
Stati-Cal
Надсилайте нам ваші питання і ми відповімо протягом робочого дня

*
*