Працюємо по всій території України

Порівняння технології спіральних металевих паль Stati-Pile та ін'єктування різного виду складів (цементація, силікатизація, полімери)

07.11.2023
Порівняння технології спіральних металевих паль Stati-Pile та ін'єктування різного виду складів (цементація, силікатизація, полімери)

Про конструктивний та капітальний ремонт

У сучасному світі будівництва особлива увага приділяється не лише новому будівництву, а й ремонту існуючих будівель та споруд. Конструктивний ремонт спрямований на відновлення або поліпшення конструктивних елементів будівлі, у той час як капітальний ремонт включає комплексне відновлення об'єкта. Обидва види ремонту вимагають застосування передових технологій для забезпечення довговічності та надійності споруд.

 

Палеві технології в ремонті та будівництві

Палеві технології найпоширеніші на ринку будівництва та реконструкції. Палі зарекомендували себе як надійне рішення для зміцнення основ фундаментів будівель та споруд, а також вирішення складних завдань, пов'язаних із проблемними ґрунтами. Ця технологія дозволяє перерозподілити навантаження, покращити стійкість фундаменту від нерівномірного осідання, запобігти подальшому розвитку тріщин та деформації.

 

Нарощувані мікросваї Stati-Pile як підвид пальових технологій

Мікросваї Stati-Pile - це спіральні палі, що нарощуються, які являють собою інноваційне рішення в області пальових технологій. Два види паль Stati-Pile 60 мм та Stati-Pile 100 мм. Завдяки своїй спіральній формі вони забезпечують відмінне зчеплення (тертя) із ґрунтом та високу несучу здатність від 2,5т до 15т на одну палю (3-10 метрів глибини).Це робить їх ідеальним рішенням для посилення фундаментів та бетонних підлог (плит) у складних геологічних умовах (торф, берег водойми, мокра глина, слабкий ґрунт зворотного засипання), а також місць з обмеженим доступом для монтажу паль.

 

Ін'єкційні технології у будівництві та реконструкції

Ін'єкційні технології є методами впровадження різних матеріалів у грунт з метою їх зміцнення, ущільнення або гідроізоляції, просочення. Ці методи широко застосовуються для вирішення задач з тріщинами, витіканням та іншими дефектами фундаментів.

 

Полімерне ін'єктування як підвид ін'єкційних технологій

Полімерне ін'єктування - це процес впровадження полімерних складів у ґрунт. Після затвердіння полімер утворює міцну і стійку матрицю, яка зміцнює, ущільнює грунт і гідроізолює оброблювану область.

 

Переваги пальових технологій над ін'єкційними

Палеві технології, особливо мікросваї Stati-Pile, мають низку переваг перед ін'єкційними методами:

 

1. Складні геологічні умови. Ін'єктування, незважаючи на свої переваги, стикається з низкою проблем при застосуванні у певних геологічних умовах.

 

- Глинисті ґрунти: Глинисті ґрунти мають високу щільність, малу проникність і пластичність, що ускладнює рівномірний розподіл ін'єкційного складу. Це може призвести до нерівномірного зміцнення ґрунту, що, у свою чергу, може спричинити додаткові деформації та нестабільність.Важливим явищем є рухливість глинистих ґрунтів через вологість і температуру навколишнього середовища;

- Органічні ґрунти (зокрема торф): Торф та інші органічні ґрунти містять велику кількість органічних матеріалів, які розкладаються з часом послаблюючи основу незалежно чи було воно зміцнене ін'єктуванням чи ні;

- Обводнені ґрунти: В умовах високого рівня ґрунтових вод ін'єкційні склади можуть розбавлятися або розмиватися, перш ніж вони затвердіють. Це може призвести до того, що склад не досягне проектної міцності, роблячи ін'єкційне зміцнення неефективним. Крім того, вода може перешкоджати рівномірному розподілу складу, створюючи "кишені" або області, де склад відсутній;

 

2. Довговічність: Спіральні металеві палі Stati-Pile мають високу корозійну стійкість і довговічність за рахунок стійкого до корозії сплаву - AlSi7Mg0,3 (алюміній-кремній-магній). Ін'єкційні склади згодом деградують та втрачають свої властивості у міру терміну експлуатації будівлі.

 

3. Безпека підземних конструкцій: Мікросваї встановлюються суворо за проектом, уникаючи ризиків пошкодження комунікацій, розташованих під конструкціями, що несуть. Ін'єктування може пошкодити або заблокувати трубопроводи та комунікації, що знаходяться в зоні проведення робіт.

 

4. Економічна ефективність: Незважаючи на те, що початкові витрати на встановлення паль можуть бути не набагато нижчими від ін'єкційних методів, але їх довговічність і мінімальне обслуговування роблять їх економічно вигіднішими в довгостроковій перспективі. Це рішення із класу «зробив і забув».

 

Насамкінець, вибір між пальовими та ін'єкційними технологіями залежить від конкретних умов проекту. Однак у багатьох випадках мікросваї Stati-Pile можуть запропонувати більш надійне, безпечне та економічно вигідне рішення, порівняно з ін'єктуванням.

497

Статті, що набирають популярність

Меню
Форма запиту на консультацію з технології
Stati-Cal
Надсилайте нам ваші питання і ми відповімо протягом робочого дня

*
*