Працюємо по всій території України

Топ 6 самовиправдань, щоб нічого не робити...

01.03.2023
Топ 6 самовиправдань, щоб нічого не робити...

Само-відмазки для прийняття рішення:

1. «Саме пройде…»

         Пошкодження несучих конструкцій через нерівномірне осідання не проходять самі собою. Подібні пошкодження, на кшталт переходу в новий стан без можливості повернення, тому як конструкція вже так чи інакше перестає бути цілісною. Відбувається якісний перерозподіл навантажень у вузлах будівлі, а основа до такого перерозподілу ще не готова, так як адаптація вже сталася під попередній стан і система стає не статичною, а динамічною. Тобто в будь-якому випадку буде мати місце розвиток в часі.

         Це спокусливо для ігнорування тріщини на фундаменті або стінах, адже вони можуть розвиватися повільно, не впадаючи в очі. Але з кожним наступним сезоном (при перепадах температур або вологості, зміни рівня ґрунтових вод) проблема набуває масштабності й зростає вартість ремонту відповідно. І правда в тому, що ви заплатите за відновлення або суттєвою знижкою при продажу, або грошима при капітальному ремонті або реконструкції

 

2. «Вже осіло, не бачу змін, на мій вік вистачить…»

        Це питання швидше віри, ніж реальності. Просадка основи не обов'язково відбувається лінійно (частіше навпаки), тобто передбачити її перебіг в часі неможливо. Тобто сказати, що нічого не станеться через n місяців або років неможливо. Це схоже на накопичення снігу перед лавиною, а що стане спусковим механізмом для сходу - питання випадку.

        Згадайте свій будинок, коли він був новим. Уявіть, що все працює саме так, як було задумано. Первинному власнику - можливо, це були навіть ви - не потрібно було турбуватися про те, що його велика (а можливо найбільша) інвестиція знецінилася через «якісь» тріщини в фундаменті. Він не думав постійно, гадаючи, чи прогнеться підлога або стіна. Це вагомі причини для виправлення проблеми з основою або фундаментом саме зараз, а не через проміжок часу.

 

3. «Я нічого не розумію, що відбувається…»

        Тут скоріше відсутність бажання спробувати хоч трохи розібратися в питанні, хоча б на зрозумілому рівні або побоювання дізнатися правду. В ілюзіях, безумовно, жити приємніше, але ілюзії завжди розвіюються і тут вже питання, чи Ви підготовлені до цього чи ні. З ілюзіями працювати неможливо, а ось з прийняттям правди починається шлях до рішення. Якщо у Вас є середня освіта або життєвий досвід після 20 років життя, то Ви вже здатні зрозуміти, що відбувається з чимось, що не може спиратися на поверхню. Цей предмет або його відколена частина буде прагнути рухатися далі вниз.

 

 4. «Мене обдурять…»

         У динамічному світі попиту і пропозиції звичайно, як і в будь-якій природній системі не буває вакууму. На будь-яку навіть вигадану проблеми існують (в тому числі і вигадані) рішення. Якщо Ви не професіонал, то звичайно, Вам важко визначитися з критеріями вибору, відповідного вам рішення. Важко дати однозначну рекомендацію, адже будь-яке рішення перевіряється часом, а без досвіду зробити правильний вибір «тут і зараз» - завжди ризик. Тому тут не питання: «мене обдурять», а питання «що я можу зробити, щоб мінімізувати ризик, що мене обдурять». У такому трактуванні вже легше прийти до вирішення будь-якого питання. Тут навіть банальний пошук в гуглі дасть Вам безліч повчальних лайфхаків (порад) як прийняти найбільш раціональне рішення.

 

5. «Зроблю сам або найму знайомого виконроба замазати тріщини…»

        Ви можете відчувати спокусу «полагодити» тріщини чи інші дефекти несучих конструкцій своїми руками: замазати тріщини епоксидною смолою, фарбою або цементом ... Однак, такий «підхід» тільки «накопичить сніг для лавини».

        У таких ситуаціях мова майже завжди йде про рішення «наслідків», а не «причини». А в такому разі це втеча від проблеми, а не рішення по суті. Це означає, що проблема буде до вас приходити регулярно в різних, але схожих проявах: тріщини, крен, руйнування конструкцій.

        Якщо Ви дійсно хочете вирішити проблеми дефектів і руйнувань, Вам треба звернутися до професійної команди фахівців. Зрештою це ваша «фортеця», яка Вас оберігає або актив, який приносить Вам гроші. Чи варто цей факт Вашої уваги і участі?

 

6. «Обстеження - це дорого і для чого воно мені?»

        На це можна відповідати з різних сторін. Наприклад, щоб відповісти з економічної точки зору, наведемо такі дані: ріелторські фірми повідомляють, що при наявності дефектів у несучих конструкціях знижка на об'єкт при продажу може досягати 20-30% або навіть угода може бути визнана недійсною. Чи варто розуміти, що відбувається з вашим майном при зменшенні 20-30% його вартості? Ми думаємо -  відповідь очевидна.

        Обстеження Stati-Cal мінімально необхідне, щоб зрозуміти, де ховається проблема: над або під поверхнею землі. Звідси і вартість рішення може варіюватися від «зміцнити фундамент або основу», до просто «посилити частину кладки і спокійно заштукатурити», щоб жити далі.

        Ми завжди намагаємося донести розуміння, що вирішувати проявлену проблему доведеться в будь-якому випадку. То чи не краще приступити до вирішення прямо зараз, коли це коштує найменше?

 

290

Статті, що набирають популярність

Меню
Форма запиту на консультацію з технології
Stati-Cal
Надсилайте нам ваші питання і ми відповімо протягом робочого дня

*
*