Працюємо по всій території України

Невидимі причини

Класифікація причин пошкоджень руйнувань будівель і споруд

У 70% випадків з нашої практики причиною появи руйнувань і пошкоджень будівель і споруд є проблеми з ґрунтами основи та вологою. 20% - це невірно зведена покрівля і решта 10% - це пропущений деформаційний шов або природна старість будівлі через умови експлуатації.

Справжня проблема - під фундаментом

Ви можете подумати, що ваш будинок спочиває на "твердій землі", але земля під вашим будинком насправді складається з безлічі різних шарів. Кожен шар ґрунту має свої власні властивості. Згодом ці шари можуть розмиватися, розм'якшуватися при зволоженні, стискатися при висиханні, розширюватися (набухати) при заморожуванні, в результаті чого фундамент вашого будинку разом з несучими конструкціями осідає і тріскається.

Детальніше про причини:

Розм'якшення ґрунтів основи
У той час як піщані ґрунти зазвичай несприйнятливі до проблем вологості, глинисті навпаки. Коли глинистий ґрунт стає вологим, він утримує воду і може ставати дуже м'яким. Цей "м'який" ґрунт може ставати слабким або не нести основу, в результаті чого будинок починає занурюватися. Уявіть собі, що ви ступили на брудне поле. Ваша нога "хлюпає" в багнюці. Коли глинистий ґрунт стає вологим і м'яким, фундамент вашого будинку, по суті, робить те ж саме.
Розмив ґрунтів основи
Під час сильної зливи або великого танення снігу велика кількість води потрапляє в ґрунт, що оточує і несе на собі ваш будинок. У певних випадках швидкість і кількість води, що потрапляє всередину, можуть привести до розмивання основи навколо або під вашим будинком, залишаючи порожній пористий простір, який не може витримати масивну вагу вашого будинку чи інших споруд над ним. Це може привести до того, що частина фундаменту вашого будинку розтріскається та осяде, коли він почне занурюватися в ці порожнечі.
Усушка або набухання ґрунтів основи

У той час як занадто багато дощу може викликати серйозні проблеми, тривала відсутність дощу може викликати свої власні проблеми. Коли посушливі періоди розтягуються на місяці, глинистий ґрунт висихає і всихає. Оскільки кількість ґрунту в обсязі навколо вашого будинку зменшується, він створює порожній простір для вашого будинку, що викликає просідання.

Зворотна картина відбувається, коли волога в глинистому ґрунті замерзає. Переходячи в інший агрегатний стан, вода розширюється в обсязі та впливає на основу з фундаментом. А коли температура знову стає плюсовою лід перетворюється в воду і відбувається зворотна усадка. Цей процес найчастіше протікає нерівномірно і пошкоджує конструкції будівлі.

Погано ущільнений ґрунт основи
Загальноприйнята практика при збільшені людської присутності, як у вигляді житла, так і у вигляді трудової діяльності включає видалення землі з вершин пагорбів і розміщення її в долинах для створення плоских, придатних для будівництва ділянок. Коли це засипання ґрунту погано ущільнюється, він може стискуватися під вагою будинку, викликаючи осідання. Це означає, що цілі райони можуть бути схильні до нерівномірних осідань будівель та споруд.

Хоч би яка була причина проблем з фундаментом або стінами вашого будинку, все можна стабілізувати та вирішити, використовуючи поєднання правильної технології й досвіду. Щоб дізнатися більше про різні способи розв'язання проблем з конструкціями будівель і споруд, натисніть тут.

Приклади реалізованих проектів

Запит первинного аудиту об'єкта для попередньої оцінки проекту

*
*
*
Меню
Форма запиту на консультацію з технології
Stati-Cal
Надсилайте нам ваші питання і ми відповімо протягом робочого дня

*
*